Ne. 21. júl 2024

Firmar.sk

O podnikaní a financiách

Potrebujete do firmy novú tlačiareň? Ktoré vlastnosti zariadenia sú dnes dôležité?

4 min čítania

Na rozdiel od neustálych prognóz éry bez papierov, malé a stredné podniky stále tlačia tony dokumentov, od zmlúv a odhadov nákladov až po prezentácie a tlačové správy. Náklady na tlač sú predstavujú podľa priemerných odhadov a prieskumov 1 až 3 % rozpočtu spoločnosti.

Potrebujete do firmy novú tlačiareň? Ktoré vlastnosti zariadenia sú dnes dôležité?
Potrebujete do firmy novú tlačiareň? Ktoré vlastnosti zariadenia sú dnes dôležité? (zdroj: unsplash.com)

Náklady na tlač sú ale ovplyvnené aj výberom zariadenia, ktoré dokáže pri svojej plnej prevádzke pracovať takmer bez prestania. Ako a podľa čoho si ho ale vybrať?

Identifikujte základné potreby tlače

Dnes sú tlačiarne multifunkčné zariadenia, ktoré zároveň tlačia, skenujú a kopírujú. Multifunkčné zariadenie navyše šetrí miesto v kancelárii a stará sa pri poskytovaní tlačových služieb o maximálny komfort.

Aby ste ale svoju novú tlačiareň naozaj využili naplno, rozhodujte sa podľa toho, koľko stránok denne vytlačíte. Priemerná mesačná spotreba papiera a kompatibilného tonera Samsung má svoj význam a môže vám pri výbere veľmi dobre pomôcť.

V súvislosti s tým si ale všímajte aj doporučené zaťaženie tlačového zariadenia, ktoré udáva výrobca, pretože jeho prekročenie môže viesť k poškodeniu tlačiarne.

Vyberajte na základe náplne

Každé zariadenie potrebuje na svoj výkon nejaký zdroj energie. Pri tlačiarňach je to, okrem elektrickej energie, aj toner alebo atrament. Vo firme by ste ale pre lepší výkon mali uprednostniť laserovú tlačiareň, ktorá je možno z hľadiska obstarávacích nákladov drahá, ale pre dlhodobý výkon najlepšia.

O jej „silu“ a dlhodobo dobrý chod sa starajú tonery, ktoré nemusíte tak často meniť ako atramentové náplne. Navyše, zohnať spoľahlivé lacné tonery nie je potom najmenší problém.

Nepodceňujte ani kvalitu papiera, pri ktorom si treba všímať hustotu alebo hmotnosť. Čím kvalitnejší je, tým lepší výsledok tlače, ktorá je zároveň aj vašou vizitkou, budete mať.

Komerčný článok