Ne. 21. júl 2024

Firmar.sk

O podnikaní a financiách

Ako vybrať notebook do kancelárie

4 min čítania

Notebook nie je malá investícia, preto si treba dať na jeho výbere záležať. Hlavne ak ho budete používať každý deň ku práci. Teraz sú notebooky nevyhnutným pracovným nástrojom k mnohým povolaniam. Ako si správne vybrať zariadenie, ktoré vám vydrží roky a splní všetky vaše požiadavky?

Ako vybrať notebook do kancelárie (Foto: unsplash.com)

Dôležité parametre

Kancelárske notebooky nevyžadujú obrovský výkon alebo nejakú dlhú výdrž. Nespúšťate na nich žiadne programy, ktoré by nezvládali a pravdepodobne sa na nich nebudete ani hrať hry. Primárne by mali byť určené na prácu s internetom, dokumentmi, prípadne špeciálnym softvérom, ktorý sa vo firme používa. Tieto softvéry tiež bývajú prispôsobené tak, aby ich zvládali aj notebooky s nižším výkonom.

Dôležitým parametrom je materiál, z ktorého je notebook vyrobený. Mal by byť dostatočne odolný, pretože s ním budete určite cestovať alebo si ho zoberiete na prácu z domu. Nezabúdajte ani na dostatočnú kvalitu klávesnice, ktorá je pri kancelárskych prácach veľmi využívaná. Výdrž batérie vám zas dovoľuje možnosť práce aj mimo kancelárie alebo domu, pracovať môžete aj v exteriéri alebo počas cesty. Na stretnutia si nebudete musieť baliť nabíjačku. Od komplexnosti úloh a vašej pozície vo firme závisia aj ďalšie parametre – výkon, veľkosť obrazovky či hmotnosť notebooku. Parametrom, ktorý by ste mali zvážiť, je aj značka. Môžete si vyberať podľa toho, s čím máte skúsenosti alebo podľa vášho rozpočtu.