Ut. 27. feb 2024

Firmar.sk

O podnikaní a financiách

Ako sa pripraviť na pohovor? Overené tipy a rady

3 min čítania

Ak sa jedná o prácu, ktorú naozaj chcete, tak by ste sa mali na pohovor poriadne pripraviť. Dôležité je nie len to, čo im na pohovore poviete. Dajte si záležať aj na svojom výzore, chôdzi a detailoch, ktorí si personalisti pri pohovore všímajú. Ako sa správne pripraviť na pohovor? Všetko vám prezradíme v tomto článku.

Ako sa pripraviť na pohovor? Overené tipy a rady (Foto: pixabay.com)

Telefonický pohovor

Predtým, ako vás zo spoločnosti pozvú na osobný pohovor, môžu vám zavolať a prebehne predbežný, telefonický pohovor. Najčastejšie sa personalista pýta na základné informácie, či ste vhodný na danú pozíciu alebo na detaily, ktoré ste vo svojich dokumentoch neuviedli a sú potrebné pre vykonávanie práce. Hovor väčšinou prebehne nečakane, takže si overia, ako reagujete v takýchto situáciách. Dôležité je byť sústredený, nestresovať a odpovedať jasne.

Ako sa pripraviť v deň pohovoru

Výzor je jednou z prvých vecí, ktorú si na vás personalista všimne. Oblečenie prispôsobte pracovnému miestu, o ktoré sa zaujímate, no zároveň by ste mali pôsobiť profesionálne a upravene. Nepoužívajte žiadne výrazné vône alebo doplnky, stavte skôr na jednoduchosť. Na pohovor by ste určite nemali meškať, takže si na prípravu aj dopravu vyhraďte dostatok času. Skúste si pripraviť aj nejaké odpovede a naštudovať si informácie o spoločnosti. Ak pozícia vyžaduje znalosť cudzieho jazyka, tak si ho skúste zopakovať.