Ut. 27. feb 2024

Firmar.sk

O podnikaní a financiách

Ako hovoriť o peniazoch so svojim partnerom či partnerkou

3 min čítania

Úprimná komunikácia môže ale znížiť negatívne emócie a tiež úzkosť, ktorá sa týka budúcnosti. Treba však pochopiť, že finančné rozhodnutia sú taktiež hodnotovými rozhodnutiami.

Nepodceňujte partnerovu ochotu zapojiť sa

V prípade, že si nie ste celkom istí, či sa váš partner chce zapojiť viac, prípadne by ste sami privítali pomoc, tak sa ho opýtajte, čo by rád prevzal. Ak bez problémov zvládate platenie účtov a finančné rozhodnutia preto, lebo máte radi veci pod kontrolou, myslite na to, že to v priebehu času nemusí byť práve múdre rozhodnutie.

Nikto z vás predsa nedokáže predpovedať neočakávané udalosti, akými sú nehody alebo náhle choroby. Váš partner musí mať potrebné vedomosti a prístup ku zdrojom na spracovanie financií.

Hovorte o umiestnení dôležitých právnych a finančných dokumentov

Uistite sa, či váš partner, dospelé deti alebo iní dôveryhodní príbuzní alebo priatelia vedia, kde sa nachádzajú všetky vaše dôležité právne a finančné dokumenty. Napríklad váš závet alebo splnomocnenie, prípadne investičné zlato a ďalšie cennosti. Postarajte sa o to, aby v prípade, že týchto ľudí budete potrebovať, vedeli zasiahnuť a pomôcť vám.

Foto: unsplash.com